Bergen: The Agile Wheel: Smart og smidig prosjektledelse
Hvorfor smart og smidig prosjektledelse? For å få en kontinuerlig oppfølging gjennom hele produksjonsprosessen hvis produktideens grunnlag og forutsetninger endrer seg. Stille spørsmål og navigere slik at en ikke kommer ut av kurs, men kommer i mål med oppfylte forventninger.
The Agile Wheel representerer en ny tilnærming til prosjektarbeid, hvor smidighet og kontinuerlig forbedring står sentralt. Ved å kombinere prinsipper fra agile metoder med praktiske verktøy, gir modellen prosjektledere et solid fundament for å skape resultater, tilpasse seg endringer og engasjere teamet på en helt ny måte. Smart og smidig prosjektledelse handler om å sette retning samtidig som du åpner for justeringer underveis.
Kan ett enkelt dynamisk prosjektdokument som stiller sentrale spørsmål kontinuerlig hele veien fra oppdrag kommer og frem til overlevering tilbake til oppdragsgiver være nok?
- Hva er det vi skal levere og hva er forventningene?
- Hvorfor skal vi levere oppdraget?
- Hvem er involvert i oppdraget?
- Hvordan skal vi levere oppdraget?
Med The Agile Wheel som rammeverk får du struktur på prosessen, samtidig som du beholder evnen til å snu deg rundt når behovene endrer seg. Dette gir en kultur for læring, samarbeid og åpenhet – verdier som er avgjørende for å lykkes som prosjektleder.
The Agile Wheel er like mye et tankesett og «prosjektfilosofi» som et praktisk verktøy som kan implementeres umiddelbart og som beskriver hvordan du kan bruke modellen til å bygge sterke og motiverte prosjektteam. Ved å ta utgangspunkt i en praktisk modell, vil jeg gi konkrete eksempler og tips for å komme i gang med smart og smidig prosjektledelse basert på The Agile Wheel.
Vi setter av mye tid til diskusjon og erfaringsutveksling.
Innleder: Terje Sagstad

- Dato: Onsdag 29. april
- Tid: 15:30-17:30 - med mulighet for mingling etterpå
- Sted: UiB i Nygårdsgaten 5 - læringssenteret i 1. etasje
- Bevertning: Kaffe, vann og Vestlandslefse
- Språk: Norsk (men vi kan bytte til engelsk om det skulle bli behov for det)
Vi setter pris på om du melder deg på, slik at vi har en viss idé om hvor mange som har tenkt å delta.
Vel møtt!




